Hakkımızda

Hakkımızda

Enes Isıtma

İşletmemiz Enes Isıtma 2000’li yılların başında aydınlatma elektrifikasyonu, proje ve taahhüt işleri yapmaktaydı. Bu yıllardaki ekonomik krizden bizler de her ticari sektör işletmecisi gibi nasibimize düsen payı aldık.
Namazlarımızı kıldığımız camilerimizdeki ısıtma sisteminin yanlış olduğunu bu uygulamanın ıslah edilmesi gerektiğini fark ettik. Zira camilerimizde iç mekanın hacim olarak büyüklüğü zemin ve kubbe arasının yüksekliğinin fazla olması sebebiyle mimari gözlemle bu boş alanın ısıtılmasının hayli zamana ihtiyaç olduğunu göstermiştir.

Kısa zaman dilimi içerisindeki namazlarının edası sırasında cami içi ortamı ısıtılmadığı gibi cemaatimiz de soğuk ortamda ibadetini yerine getirmeye çalışmaktaydı. Cemaatin ısıtılması için yaklaşık 10 saat gibi zaman dilimine ihtiyaç gerekiyordu.

Bu da mümkün olmadığında cemaatin ısıtılması amacıyla boş yere harcanan enerjinin ekonomik karşılığı ödenen paranın heba edilmesiyle.
Bu çözülmesi gereken sorunun giderilmesi için düşünmeye ve alternatif çözümler üretmeye projeler hazırlamaya yönelik çalışmalar başlattık. 

Kimsenin çözüm için camii yerine cemaatin namazlarını kılmaları sırasında ısıtılması gibi kısa zaman dilimi içerisinde elle tutulur kıymete değer ısıtma projesi bulunmamaktaydı.
Bulunulan ortam havasının ısıtılması yerine bireyin yani insanın ısıtılmasının gerekliliğini düşünerek denemeler yaptık. Sonrasında namaz kılınan zeminin ısıtılmasıyla bu problemi çözebileceğimizi gördük.
Pilot uygulamalarımızla Türkiye genelinde ve yurtdışında camilerin halı altlarında elektrikle ısıtılmalarının hem ekonomikliğini hem de pratikliğini fark ettik ayrıca cemaatin memnuniyetini de gördük en doğru ısıtmanın bu olduğunu karar verdik.

Zira insanoğlunun ayağı ısınınca vücudunun üşümediğini deneyle gözlemledik. Bugüne kadar Osmanlı eseri camilerimiz dahil olmak üzere yaklaşık 8000’i aşkın camimizde yapmış bulunduğumuz montaj ve uygulamadan kaynaklı hiçbir şikayet almadık.
Hala ENES ISITMA olarak yurtiçi ve yurtdışında bulunan camilerimize aynı ciddiyet, sorumluluk ve titizlikle hizmetlerimize devam etmekteyiz. 


MİSYONUMUZ 

Saygı ve dürüstlük çerçevesinde müşterilerimizi taleplerini en güzel şekliyle en hızlı yerine getirebilmek.
Müşteriye ihtiyaçlarını etkin, kaliteli çözümlerle karşılamak ve oluşturduğumuz değeri istikrarla bir biçimde artırmak.
Çalışanlarımızı işlerimde en yüksek performansı gösterebilmeleri için teşvik etmek. Hizmet kalitemizi uluslararası standartlara ulaşmaktadır.

 

VİZYONUMUZ

Üretimde çağdaşlık kalitede öncülük ve güvenirlik konumunu sürdürerek çevresine ve topluma duyarlı, bilime açık, sürekli daha iyisi ve kalitesini üretebiliriz hizmet anlayışıyla müşteri memnuniyetini öncelikle ön planda tutan ENES ISITMA bu çalışma prensibiyle sektörde tercih edilen tek firma özelliğini kazanmıştır.