Karbon Film Isıtma

Karbon Film Isıtma

Karbon film ısıtıcının uzun ömürlü kullanımındaki hayati noktası: Isıtıcı Film 50-55 C arası sıcaklığa erişince termostatın mutlaka karbon filmi 1-2 dakika dinlendirip tekrar açmasına bağlıdır.

Kısaca herkesin anlayacağı bir dilde söylersek; otomobillerimizin arka camında oluşan buharı kurutmada kullanılan 2 cam rasına boya şeklinde sürülerek lamine edilmiş bu malzemeyi Güney Koreliler 2 plastik polyester film arasına lamine etmişler.

Bu görünümde röntgen filmine benzer bir ısıtıcı türü yapılmıştır. Karbon film ısıtıcıyı Türkiye’deki camilerimizde 7 yıldır uygulamaktayız.

Güney Kore’nin konusunda uzman en seçkin 3 firmasının ürünlerini test ederek cami ısıtmalarında kullanmaktayız.

Karbon Film Nedir? Ne İşe Yarar?

Cami ısıtma panosu ve Karbon filmleri birlikte kullanarak planlı ve düzenli bir şekilde makanları ısınabilirsiniz. Karbon filmlerin uçlarındaki bakır şeritlerin arasına fiber karbon taneciklerinin lamine edilmesi ile oluşturulmaktadır. Bakır bilindiği üzere çok güçlü bir iletkendir. Bu sayede ısı yalıtımında en çok tercih edilen maddedir. En etkili iletken altın olsa da ekonomik açıdan altın aşırı lükse kaçacağı ve herkesin bütçesine yetmeyeceği için karbon film sektöründe daha ekonomik olan bakır tercih edilmektedir. Karbon filmlerin en önemli özelliklerinden biri de nano teknolojinin kullanılıyor olmasıdır. Bu sayede sıcaklık daha dengeli dağıtılır ve diğer ısınma problemleri ortadan kalkmış olur.

Karbon Filmlerin Özellikleri

- Karbon filmlerin en önemli özelliği ayakları sıcak tutmasıdır. Bilindiği üzere insan vücudunda en önemli kısım ayaklardır. Ayaklar soğuk havanın vücudumuza girişinin başladığı bölgedir. Bir insan tüm vücudunu sıcacık tutup ayaklarını soğuk tutarsa o insan zatürre geçirir. Bu nedenle tıpta ayak çok önemlidir ve doktorlar her zaman çorap giyilmesini tavsiye etmektedirler. Karbon filmler, camilerde veya evinizde namaz kılarken veya dolaşırken ayaklarınızın sıcak tutulmasını ve hastalıklardan korunmanızı sağlar. 
-Elektrikli ısıtıcıların gereksiz masraflarından sizi korur. Ülkemizde elektrikli ısıtıcı fiyatları son yıllarda katlanarak artmaktadır. Bu da insanlara ısınma konusunda çok ciddi bir yük bindirmektedir. Karbon filmler sizleri ekstra bir yükten kurtararak ısınma probleminizi bedavaya getirmenize yardımcı olur. Doğalgazın bulunmadığı bir yerde elektrikli sobalar ile ısınmaya çalışırsanız masraflarınız üç kat artar. Masraflardan kısmak için karbon filmler en doğru tercih olacaktır.
- Karbon filmlerin bir diğer önemli özelliklerinden biri de uzun ömürlü olmalarıdır. Alacağınız elektrikli ısıtıcıların ömrü maksimum 5 yıl ile sınırlı iken karbon filmlerin ömrü 10yıla kadar çıkmaktadır. Aynı zamanda karbon filmlerin tamamında en az 2 yıl garanti vardır. 2 yıl boyunca hiçbir sorun yaşamayacağınızın garantisi verilmektedir. En ufak bir probleminizde karbon filminizi sıfırı ile değiştirtmeniz mümkündür. 
- Karbon filmler elektronik termostat ile kontrol edildiklerinden gereksiz yere harcama yapmanız engellenir. Bu sayede aylık ödediğiniz ısınma maliyetinde ciddi azalışlar meydana gelir. Özellikle soba ile ısınanlar elektrik faturalarından şikayetçi ise onlara karbon film ısıtma sistemlerini şiddetle tavsiye ediyoruz. 
- Bu sistemin cami gibi geniş yüzey alanına sahip yerlerdeki en önemli katkısı eşit bir ısı dağılımı sağlamasıdır. Caminin her bölgesi bu sistem sayesinde eşit bir şekilde ısınmakta ve cemaat aynı şekilde memnun kalmaktadır. Şu an İstanbul'un çeşitli camilerinde bu sistem kullanılmaya başlandı ve cemaat ile yapılan sohbetlerde ne kadar memnun oldukları öğrenildi. Neredeyse tüm cemaat bu sistem geldiği için çok mutlu olduğunu ve artık ısınmak için camiye 5 vakit geldiklerini belirttiler. Karbon filmler prefabrik evlerde de çok fazla kullanılmaktadır. Prefabrik evlerin ısınma problemi bu sayede minimuma indirgenmektedir. Dilerseniz tek bir odanız için veya evinizin tamamı için bu sistemi tercih edebilirsiniz. Bu sistem evinize kurulduktan sonra birkaç ay içinde ne kadar doğru bir karar verdiğinizi anlayacaksınız. Isınmak için ekstra bir çaba sarf etmenize gerek kalmaksızın tüm eviniz soğuk kış aylarında sıcacık olacaktır. Bu sistemi kurmayı düşünüyorsanız iyi ve tanınmış bir firma ile irtibat kurmalısınız. Unutmayın ki her işte olduğu gibi bu işte de eğer düzgün bir sistem kurulmazsa ciddi tehlikeler ortaya çıkabilir. Bu nedenle dünyaca ünlü ve tanınmış karbon film ısıtıcı firmalarını tercih etmelisiniz.

Karbon Film Isıtma Kullanım Avantajları

1- Heryer eşit derecede ve hızlı ısınır.
2- Ucuz elektrik tüketimi sağlar.
3- Elektronik merkezi kontrol sistemi sayesinde güvenlidir.
4- Arıza yapmaz, kopmaz ve özel su geçirmez yüzeye sahiptir.
5- Film ısıtıcı ucuz ısıtma maliyeti ile ekonomik fayda sağlar.
6- Film ısıtıcı yıllık özel bir bakım gerektirmez


Karbon ısıtıcı filmler Güney Kore yapımıdır. Dünyanının en ince ısıtıcı filmlerini üreterek karbon ısıtma teknolojisinde bir yenilik yapılmıştır. (Ürün yaklaşık 0,34mm kalınlığındadır) Bu yeni ürün 2006 yılında Amerika’da düzenlenen Isıtma fuarında ödül almıştır. Karbon - metal karışımı bir yüksek teknoloji ürünüdür. Isı kaynağı tüm yüzey olduğu için, her noktasında bir dakika içinde aynı sıcaklık elde edilir. Homojen ısı dağılımı vardır. Diğer yerden ısıtma sistemlerinden farklı olarak karbon ısıtıcı filmler yüzeydeki bazı yerleri sıcak, bazı yerleri serin bırakmaz. Kopma ve yırtılmaya karşı çok daha dayanıklıdır. Ulaşılan sıcaklık çok yüksek olmadığı ve halı altına döşendiği için, ürün yıpranmamakta ve ürettiği ısıdan zarar görmemektedir. 

Bu nedenle karbon ısıtıcı filmlerin ömür sınırı en fazla 10 yıldır. Çok ince olması ve basit montajı sayesinde, uygulaması da son derece kolay ve konforludur. Su basmasından etkilenmez. Klasik ısıtma sistemleri önce havayı sonra insanı ısıtırken karbon ısıtıcı filmler önce insanı ısıtırlar. Bu nedenle, petek, klima, sobaya göre %30-50 arasında daha az enerji tüketirler.